Kayıt İşlemleri

T.C İstanbul Bilim Üniversitesinde; her eğitim-öğretim yılı Üniversite Senatosunun belirleyeceği tarihte başlar. Bir eğitim-öğretim yılı, güz ve bahar yarıyılı olmak üzere iki yarıyıldan oluşur. Bir yarıyıl (final sınavları dahil) 16 hafta dır.

T.C İstanbul Bilim Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler, kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak her yıl ilan edilen tarihler arasında kayıtlarını yaptırmaktadırlar. T.C İstanbul Bilim Üniversitesi giriş ve kayıtlarla ilgili her türlü işlem, T.C İstanbul Bilim Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın işbirliği ile yapılır

T.C İstanbul Bilim Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan adaylar, adreslerine gönderilen tanıtıcı broşür ve belgeler doğrultusunda, internet üzerinden şifre/parola girişini yaparak ulaşacakları kayıtlanmaya hazırlık sayfasından bilgi girişlerini eksiksiz olarak yapmaktadırlar. Öğrenciler, kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak eylül ayında ilan edilen kayıt tarihlerinde, öğrenim katkı bedelini ilgili banka hesabına yatırdıktan sonra, T.C İstanbul Bilim Üniversitesi Kayıt Merkezi Binası’na bizzat gelerek kayıtlarını gerçekleştireceklerdir.

Ara ve son sınıflarda eğitim gören öğrenciler, her dönem başında akademik takvimde belirlenen tarihler arasında T.C İstanbul Bilim Üniversitesi Eğitim-Öğretim Yönetmeliğine göre ders seçimlerini yaparak kayıtlarını yenilemek zorundadırlar. Öğrencilerin, eğitim öğretimin başladığı ilk beş iş günü mesai bitimine kadar Eğitim-Öğretim Katkı Paylarını, Garanti Bankası’nın T.C İstanbul Bilim Üniversitesi Kampus Şubesi hesaplarına öğrenci numarası belirterek yatırdıktan sonra, Öğrenci Bilgi Sistemine (http://obs.istanbulbilim.edu.tr) kendi şifreleri ile giriş yaparak ders seçme ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.