Sosyal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler

           Bir toplumun sosyal ve kültür öğeleri; o toplumu yaşatan, geliştiren ve bir arada tutan temel taşlarıdır. Üniversite; eğitim görevinin yanında, kültürün yaşatılması, üniversite gençliğine benimsetilmesi, araştırılması ve geliştirilmesinde çalışmalar yapmak durumundadır. İstanbul Bilim Üniversitesi bu görevi en iyi biçimde yerine getirmeye özen göstermiştir ve bu konuda çabaları artarak sürmektedir. Öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçlayan İstanbul Bilim Üniversitesinde, yıl boyunca çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler yürütülmektedir.
           Öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini amaçlayan İstanbul Bilim Üniversitesinde yıl boyunca çok sayıda ve çeşitlilikte sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif etkinlik düzenlenmektedir. Öğrenciler, gerçekleştirilen konferans, sempozyum ve seminerler ile akademik bilgi birikimlerine sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetler ile elde edilen birikimlerini de ekleyebilmektedir. Bu sayede İstanbul Bilim Üniversitesi öğrencileri, bir kampüs üniversitesinde okuyor olmanın avantajlarını yaşayarak, üniversiteden sadece mesleki alanlarında güçlü bilgi donanımına sahip kişiler olarak değil; kültürel, sanatsal ve sosyal açıdan da gelişmiş bireyler olarak da mezun olmaktadırlar. Geleneksel olarak gerçekleştirilen etkinlikler arasında her yıl Mayıs ayında düzenlenen “Bahar Şenlikleri” öğrencilerin en çok ilgi gösterdikleri etkinliklerin başında gelmektedir.
           Üniversitemizde 1’er adet açık mini futbol, basketbol, voleybol sahası bulunmaktadır. Ayrıca 05.09.2011 tarihinde Üniversitemiz ile Mecidiyeköy Spor Kulübü arasında imzalanan protokol uyarınca Mecidiyeköy Spor Kulübü spor tesislerinde (5400 m2 açık saha).
           Üniversitemiz ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Sportime arasında imzalanan sözleşme uyarınca Tenis Kulübü erkek ve bayan takımımız haftada 8 saat yararlanmaktadır.